A GYÁRI SZINTTŐL AZ ÚJ PIACOKIG: A 3D FÉMNYOMTATÁS A GYÁRTÁS MODERNIZÁLÁSA

Az oszakai székhelyű Fuji High Frequency Industrial Co., Ltd. 2023-ban mutatta be a Meltio Engine Robotot. A vállalat 1958-as alapítása óta a nagyfrekvenciás keményítési és lézerplatírozási technológiákra specializálódott. Azért vezették be a Meltio Engine Robot Integrationt, amely képes a meglévő alkatrészek javítására és burkolására, valamint nagyméretű, 1 m-nél nagyobb méretű modellezésre, mert olyan piaci potenciál rejlik benne, amely a Fuji High Frequency Industry Co., Ltd. által eddig művelt technológia és a Meltio 3D nyomtatók alacsony üzemeltetési költségeinek kombinálásával valósítható meg.

A 3DPC, a Meltio egyik megbízható értékesítési partnere Goto Mitsuhiróval, a Fuji High Frequency Industry Co., Ltd. elnök-vezérigazgatójával beszélgetett a Meltio Engine Robot Integration bevezetéséhez vezető folyamatról, a bevezetés okairól, sőt a bevezetés által okozott váratlan változásokról is.

TARTALOMJEGYZÉK

  1. A Meltio Engine Robot Integration -integráció bevezetésének háttere
  2. A Meltio Engine Robot Integration megvásárlása melletti döntések
  3. „A jó minőség magától értetődő”: Az előnyök a költségek és a szállítási idő
  4. A Meltio Engine Robot bevezetése után érzett mellékhatások
  5. „A globális piacot tűztük ki célul, nem csak a japán piacot”

A Meltio Engine Robot Integration -integráció bevezetésének háttere

A Fuji High Frequency Industrial Co., Ltd. eredetileg a nagyfrekvenciás keményítés nevű technológiára specializálódott, de körülbelül 15 évvel ezelőtt elkezdtek dolgozni a lézeres keményítés nevű technológián. Ezt követően kezdték el beépíteni a lézerhegesztést és a precíziós lézerhegesztést, és el kezdtek dolgozni 3D nyomtatókon is.

A lézerkeményítés lézert használ, míg a lézerplatírozás olyan technológia, amely porral vonja be a felületet. A lézerrel alakzatokat lehet létrehozni, de a lézerrel történő porbevonat létrehozásával kapcsolatban felmerült egy probléma, mivel a por alacsony hozamú lenne. Egy véletlen folytán egy kiállításon rábukkantak valamire, ami megoldani látszott ezt a problémát, és úgy döntöttek, hogy megvásárolják.

A Meltio Engine Robot Integration megvásárlása melletti döntések

Nagyobb, mint tenyérnyi tárgyak nyomtatása

A Fuji mindig is úgy érezte, hogy a 3D nyomtatásban az a kihívás, hogy csak tenyérnyi méretű tárgyakat tud készíteni. A porágyfúzióra jellemző módon a legtöbb tenyérnyi méretű. Míg a 3D fémnyomtatási iparágban a tenyérnyi tárgyak voltak a normák, a Meltio 1,5 m vagy 2 m méretű tárgyakat tud nyomtatni. Ez porágyazással is megoldható, de az ára megduplázódik.

A Meltio rendszer azonban olcsó, és képes a nagyméretű 3D nyomtatásra, és mivel por helyett drótot használ, kiküszöbölheti a hozamproblémákat. Vonzotta őket az a tény, hogy nem keletkezik anyagpazarlás.

Nem csak 3D fémnyomtatás

A Fuji célja, hogy megteremtse a nagyméretű 3D fémnyomtatás piacát, amely még nem létezik. Elkezdték a lézeres burkolást is, amit akkoriban Japánban még senki sem csinált. Ha sikerül piacot teremteniük és úttörővé válni, a nyereség természetesen jönni fog.

Gyorsabb nyomtatási idő

Fém esetében a befejező feldolgozásra továbbra is szükség van, akár porágyat, akár a Meltio-t használja, de a Meltio DED még mindig gyorsabb. Ha mindenképpen szükség van a befejező feldolgozásra, akkor jobb lenne a gyorsabb nyomtatási idő.

Többsugaras modellezés

Azért döntöttek a Meltio mellett, mert az többsugaras modellezést alkalmaz. Más cégek egyirányú lézereket használnak. A Fuji lézerrel történő burkolása többirányú lézereket használ, így teljes mértékben tisztában voltak a többirányú lézerek előnyeivel és hátrányaival. Szerintük a többsugaras lézerek túlnyomórészt alkalmasabbak a modellezésre.

Könnyen használható

A fémmel való munka akadálya továbbra is magas. Végül is az ember az, aki a robotot működteti. Ezért egy teljesen kezdő számára nehéz lehet a fémmodellezéssel való munka, de azok számára, akik jól értenek a fémhez, a Meltio modellezés egy nagyon könnyen használható technológia lesz.

Legjobb anyagfogyasztás

A DED por és a DED huzal összehasonlításakor a hozam teljesen eltérő. A huzal az anyag 100%-át képes felhasználni, a por viszont csak 60%-át, 40%-át pedig el kell dobni.

„A jó minőség magától értetődő”: Az előnyök a költségek és a szállítási idő

Két előny van, ami boldoggá teszi az ügyfeleket: a költségek és a szállítási idő. A „jó minőség” nem működik a japán piacon, ahol a „jó minőség adott”. A japán gyártóiparban, amely „a világ legjobb minőségével” büszkélkedhet, a költség és a szállítási idő a fontos.

Egy nagy, akár 2 méteres alkatrész elkészítése általában legalább három hónapot vesz igénybe, beleértve az anyagbeszerzést és a vágást is. A Meltio azonban három-négy nap és egy hét alatt is el tudja készíteni.

Sajnos azonban az ügyfelek a költségeket a szállítási idővel szemben előnyben részesítik. Tehát még ha a „rövid szállítási időre” hivatkozik is a költségek kiküszöbölése nélkül, ez nem fog visszhangra találni az ügyfelek körében. ‍Ez az a pont, ahol az olyan technológiák, mint a topológiaoptimalizálás a helyükre kerülnek. A Meltio olyan technológiák szilárd ismeretével rendelkezik, mint a topológiaoptimalizálás, a CAE-elemzés és a szilárdságelemzés.

A Meltio technológiájának teljes körű kihasználásával a Fuji az ügyfeleket azzal tudja megszólítani, hogy:

„Olyan alkatrészek, amelyek korábban 1 millió jenbe kerültek, most 900 000 jenért készülhetnek, egyhetes szállítási lehetőséggel, míg korábban 3 hónapig tartott.”

A Meltio Engine Robot bevezetése után érzett mellékhatások

Nagyobb népszerűség, képzettebb személyzet

Amióta bevezették a Meltio-t, egyre népszerűbbek lettek. A „csúcstechnológia” imázsának köszönhetően olyanok is eljönnek interjúra, akik korábban nem jöttek volna oda.

Egy embert már felvettek a Meltio számára, egy másik pedig a tervek szerint júniusban csatlakozik hozzájuk. Eddig a legtöbb alkalmazottjuk érettségizett volt, de most már egyetemi diplomások jelentkezését is elfogadják.

A Meltio tagjai magas tudományos képességekkel rendelkeznek, egy az Osaka Sangyo Egyetemről, egy másik a Kiotói Egyetemről, a következő pedig a Nagoya Egyetemről érkezik.

A megkeresések számának növekedése

Még csak néhány hónap telt el azóta, hogy feltették a honlapjukra, így még nem tapasztalták a megkeresések hirtelen növekedését, de azt már látták, hogy megnőtt a cégüket felkereső emberek száma.

” Nem érdekes olyasmit próbálni, amire már van válasz. Azért érdekes, mert nincs rá válasz.”

A Fuji nem gondolkodik konkrét alkatrészen, de különféle ipari berendezések és alkatrészek, például egy nagyméretű, körülbelül 1,5 méteres fémöntvény lehet belőle.

Goto elnök székeket és étkezőasztal-garnitúrákat szeretne gyártani. Az elképzelés nem „valami 3D modellezéssel készült dolog”, hanem „egy olyan étkezőgarnitúra, amelyet 100 évig lehet használni”. Legtöbbször az asztalok törésének oka az illesztések miatt van, de a 3D nyomtatásban nincsenek illesztések. Ezért kevésbé valószínű, hogy eltörik. Goto elnök akkor lenne a legboldogabb, ha el tudna adni egy „100 éves étkezőgarnitúrát, amelyet az unokáim is használhatnak” körülbelül 1 millió jenért.

„A globális piacot tűztük ki célul, nem csak a japán piacot”

A Fuji olyan 3D nyomtatási iparágat szeretne létrehozni, amely képes nagyméretű tárgyak előállítására. Ami a CAE-elemzést és a topológia optimalizálását illeti, jelenleg a Nagoyai Egyetem egy startup cégével dolgoznak együtt, amelybe befektettek.

A jövőben a Nagoya Egyetemmel és másokkal együttműködve tervezési technológiát szereznek, és létrehoznak egy olyan vállalatot, amely a huzalos DED és por DED topológiaoptimalizálásra és CAE-elemzésre specializálódott. A vállalatot idén február végén indították el.

Goto elnök mélyen belemerül a Fuji jövőjébe: „Szerintem az ideális üzleti modell az lenne, ha a vállalatoktól terméktopológia-optimalizálási és CAE-elemzési kéréseket kapnánk, megterveznénk, és a rajzokat a CAM-útvonaladatokkal együtt értékesítenénk. Szeretném mindezt a Meltio-t megvásárló ügyfelek számára biztosítani. Úgy gondolom, hogy még mindig vannak ellentmondások a cégek között, például „Tudunk porágyat csinálni, de DED-et nem” vagy „Tudunk huzal DED-et csinálni, de por DED-et nem”, így legalábbis Japánban nincs olyan cég, amelyik mindent átfogóan tudna kezelni, ezért szeretném megteremteni ezt a piacot, és végül nemcsak a japán piacot, hanem a világot is szem előtt tartom.

TIPP: Fedezze fel, hogyan bővítheti gyártási képességeit a Meltio Engine Robot integrációval.

A MELTIO 3D nyomtatási technológia kizárólagos forgalmazója Magyarországon a Büttner Kft.
További információ: www.buttner.hu , e-mail: meltio@buttner.hu

Join +2000 readers!

Subscribe to our Metal 3D Printing Community

    Join +2000 readers!

    Subscribe to our Metal 3D Printing Community